Tego dnia również do Bydgoszczy wkroczyło wojsko polskie witane na Starym Rynku przez bydgoszczan i Jana Biziela, prezesa Polskiej Rady Ludowej na Bydgoszcz słowami: „Wyście kość z kości, krew z krwi naszej. Witamy orła polskiego z tego samego miejsca, gdzie stał posąg tego, który nas okuł w pęta niewoli. Wy nas z niej wybawiliście. […]. Witamy was symbolem gościnności polskiej, chlebem i solą, a wdzięczność, jaką dla was czujemy, i radość z waszego przybycia wlewamy w okrzyk: Niech żyje wojsko polskie”.
Uroczystości w 1920 roku trwały kilka dni z rzędu, mieszkańcy upojeni wolnością świętowali przez kolejne 14 dni, aż redakcja „Dziennika Bydgoskiego ” postanowiła przypomnieć obywatelom, iż czas wrócić do pracy i odbudowy niepodległej Polski.
Wspominając rocznicę powrotu Bydgoszczy do Polski warto pamiętać o kobietach, zasłużonych dla niepodległości bydgoszczankach, wśród nich była Wincentyna Teskowa, żona Jana Teski, założyciela jedynej polskojęzycznej gazety wydawanej jeszcze w pruskiej Bydgoszczy – „Dziennika Bydgoskiego”. Wincentyna przeznaczyła cały swój posag na wydanie pierwszych numerów gazety, a podczas odsiadywania przez Jana Teskę licznych wyroków za „obrazę władzy pruskiej”, jego żona samodzielnie kierowała wydawnictwem.
Uczniowie z klasy 3b reprezentowali szkołę w Poczcie Sztandarowym podczas uroczystości miejskich w dniu 20 stycznia 2024 r., z udziałem władz miasta i województwa.