Zwolnieni z Teorii to pierwsza w Polsce olimpiada, która polega na zrealizowaniu w „prawdziwym życiu” projektu społecznego. To uczniowie sami decydują, jaki problem społeczny chcą rozwiązać i w jaki sposób to zrealizować.

23 maja 2024 r. odbył się X finał Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” – wielkie święto uczniów aktywnych społecznie. Podczas finałowej gali wręczane były Złote, Srebrne oraz Brązowe Wilki. Odbywały się inspirujące prelekcje oraz spotkania z młodymi aktywnymi ludźmi.

Podczas tegorocznej edycji uczniowie naszej szkoły zrealizowali 4 projekty:

1. Projekt SheSpeaksSuccess otrzymał BRĄZOWEGO WILKA za najlepszy projekt w szkole i SREBRNEGO WILKA za najlepszy projekt w województwie. Twórcami sukcesu byli: Julia Krupa, Nadia Muża, Anna Szwarc i Patryk Stelmaszek, a opiekunem p. Aleksandra Zygowska;

2. Projekt ŚWIADOMI CUKRU – twórcami były: Patrycja Sarecka, Olimpia Welsberg, Milena Kamrowska, Agnieszka Kaźmierska,

3. Projekt FocUS – twórcami były: Alicja Konicka, Emilia Kasprzyk, Matylda Jakubowska i Weronika Wróblewska,

4. Projekt Porozmawiaj(MY) – twórcami były: Agata Holc, Karolina Kaufka, Marta Szczepaniak i Lena Ćwiklińska,

zajmując 1 miejsce w Bydgoszczy, 7 miejsce w województwie i 104 miejsce w Polsce na 458 szkół zaangażowanych w olimpiadę.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom. Cieszymy się z Waszego zaangażowania, mnóstwa pomysłów oraz determinacji w realizacji zadań. Zdobyte doświadczenie na pewno przełoży się na realizację Waszych planów w przyszłości.